Albo okulary przeciwsłoneczne, albo czytelny wyświetlacz? Technologia z myśliwców rozwiązuje problem

Albo okulary przeciwsłoneczne, albo czytelny wyświetlacz?

Technologia z myśliwców rozwiązuje problem w Fordzie FocusieTechnologia, która po raz pierwszy została opracowana dla samolotów myśliwskich, wspomaga kierowców podczas jazdy w nowym Focusie - oferującym pierwszy w Europie wyświetlacz Forda typu Head-up. Wyświetlacz ułatwi kierowcom obserwowanie drogi, monitorując informacje, takie jak prędkość, nawigacja i znaki drogowe i prezentując je na przedniej szybie.

W przypadku niektórych istniejących systemów mogła występować pewna niedogodność – dla osób noszących przeciwsłoneczne okulary polaryzacyjne, wyświetlane informacje mogły być niewidoczne.

Wyświetlacz head-up Forda emituje również tę część fali świetlnych, którą okulary polaryzacyjne mogą eliminować z widma. Jednak starannie dostrojony filtr „wzmacnia” światło ulegające polaryzacji tak, by dotarło do oczu kierowcy i skutecznie rozwiązuje ten problem.

Wyświetlacz Head-up, który wprowadzamy do nowego Forda Focusa, oferuje jeden z najjaśniejszych ekranów na rynku, posiada jedno z największych pól widzenia i wyświetlane dane będą czytelne dla wszystkich naszych klientów” - powiedział Glen Goold, główny inżynier projektu Forda Focusa.

 

Ekran wykonany z poliwęglanu posiada wielowarstwową powłokę, która pozwala inżynierom kontrolować polaryzację, kolor, transmisję i odbicie światła oraz dostosowywać jego parametry do potrzeb systemu.

Całkowicie nowy Focus został zbudowany od podstaw, aby zapewnić najbardziej inspirujące, intuicyjne wrażenia z jazdy w segmencie samochodów rodzinnych średniej wielkości w Europie.

Najszerszy wybór zaawansowanych funkcji i technologii w każdym pojeździe marki Ford zwiększa bezpieczeństwo, poprawia prowadzenie pojazdu i parkowanie, a także zapewnia większy komfort jazdy.

Ciekawostka:

Niektóre okulary przeznaczone do ogólnego użytku mogą być zbyt ciemne lub nieodpowiednie do jazdy. W niektórych krajach kierowcy mogą zostać ukarani mandatem za noszenie okularów przeciwsłonecznych kategorii czwartej, które przepuszczają mniej niż 8 procent światła.