Ford FIESTA - bestseller

Ford Fiesta to najlepiej sprzedający się samochód w Europie w marcu 2017. 

  • Ford Fiesta jest europejskim bestsellerem w marcu tego roku. Tylko w tym miesiącu do klientów trafiło 47.000 sztuk tego modelu.
  • W marcu 2017 Ford na Starym Kontynencie sprzedał ogółem 199.900 aut, co stanowi 14 proc. wzrost w stosunku rok do roku. Koncern jest drugim pod względem sprzedaży, producentem samochodów w Europie.
  • Technologicznie zaawansowany, najnowszy Ford Fiesta trafi do klientów na całym kontynencie latem tego roku. 

WARSZAWA, 11 maja 2017 roku – Ford Fiesta jest najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie, według danych Forda z marca 2017 roku.

Klienci zamówili w marcu 47.000 sztuk Fiesty, co oznacza wzrost o 12% w stosunku do roku ubiegłego i zbliżyło model do wyprzedzenia Volkswagena Golfa, jako najlepiej sprzedającego się samochodu osobowego w regionie. 

Prawie 70 procent sprzedaży Fiesty w marcu to modele o wysokich specyfikacjach, w tym 17 procent w najwyższej serii Titanium. Sprzedaż Fiesty znacznie przyczyniła się do boomu rejestracyjnego w Europie, który w marcu odnotował rekordową sprzedaż 1,93 milionów aut. To wzrost o 10,8% w stosunku do roku ubiegłego. Europa wyprzedziła tym samym Stany Zjednoczone, stając się drugim na świecie największym regionem rejestracji nowych samochodów. **

 

Ford w marcu sprzedał w Europie 199.900 samochodów (wzrost o 14 procent w stosunku do roku ubiegłego), w tym 156.200 samochodów osobowych (o 16 procent więcej niż w roku ubiegłym). To sprawia, że Ford jest drugą najlepiej sprzedającą się marką pojazdów w Europie, z całkowitym udziałem w rynku pojazdów wynoszącym 9,2 procenta.

"Fiesta ponownie była naszym najlepiej sprzedającym się pojazdem w marcu, co stanowiło 12 procent całkowitej sprzedaży samochodów Forda. Klienci są zarówno zainteresowani charakterystycznym stylem Fiesty, jak i mocnymi, ale oszczędnymi i wydajnymi silnikami. Niebagatelne znaczenie ma przyjemność z jazdy."- powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford of Europe. "Marzec był niezaprzeczalnym miesiącem dla Forda w Europie, a sprzedaż wzrosła najmocniej w całej historii". 

Spośród pięciu największych rynków sprzedaży samochodów w Europie - w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Hiszpanii - Hiszpania odnotowała największy wzrost sprzedaży Fiesty.  Tam sprzedaż wzrosła w marcu o 97 procent w ujęciu rocznym. We Włoszech sprzedaż Fiesta wzrosła o 21 procent, a w Niemczech o 18 procent w stosunku do roku ubiegłego. Wielka Brytania - gdzie Fiesta jest najlepiej sprzedającym się modelem - przyniosła wzrost sprzedaży o 8% w ujęciu rok do roku, również Węgry, Czechy, Dania, Rumunia, Szwajcaria i Holandia odnotowały znaczny wzrost rejestracji Fiesty. 

 

 

Nowa Fiesta 

Nowy Ford Fiesta trafi do sprzedaży w Europie latem tego roku, oferując cztery wersje: w tym stylową Titanium, wzorcowe ST-Line i ekskluzywną Fiesta Vignale. 

Na początku 2018 r. pojawią się: całkowicie nowa Fiesta Active crossover - pierwszy w nowej gamie pojazdów serii „Active”, która mają zostać wprowadzona w całej gamie Fordów w nadchodzących latach - oraz Ford Fiesta ST nowej generacji, napędzany zupełnie nowym, trzycylindrowym silnikiem1,5 Ecoboost o mocy 200 KM. 

Wyposażony w najbardziej wyrafinowane technologie wspomagające kierowcę i funkcje łączności, zupełnie nowy Ford Fiesta debiutuje z ulepszonym systemem wykrywania pieszych, który może zapobiegać kolizjom w nocy. Jest także wyposażony w pierwszy system Forda Active Park Assist, który potrafi automatycznie zapobiegać kolizjom przy niskich prędkościach, podczas parkowania bez użycia rąk. 

Najnowocześniejsze układy napędowe obejmują wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,0 litra oferujący do 140 KM mocy, oraz 1,5-litrowy silnik TDCi o mocy 120 KM - pierwszy silnik wysokoprężny o dużej mocy w Fieście.

 # # # 

*  Statystyki sprzedaży produktów firmy Ford of Europe dotyczą europejskich rynków zbytu, na których koncern Ford posiada oficjalne przedstawicielstwo. Są to Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja oraz Szwajcaria 

** Wyniki badań firmy JATO Dynamics przygotowano w oparciu o dane dostarczone przez JATO Consult, firmę konsultingową należącą do grupy JATO Dynamics. Dane pochodzą z 30 europejskich rynków zbytu.