Stylowy, usportowiony nowy Ford Edge debiutuje z nowym silnikiem EcoBlue Bi-Turbo 238 KM.

 

Stylowy, usportowiony nowy Ford Edge debiutuje z nowym silnikiem EcoBlue Bi-Turbo 238 KM i z innowacyjnymi rozwiązaniami wspierającymi kierowcę.


 • Nowy Ford Edge debiutuje w Europie w usportowionej wersji ST-Line, oferując innowacyjne rozwiązania wspomagające kierowcę, nowe, mocne układy napędowe i wyjątkowo komfortowe wyposażenie.
 • Silnik EcoBlue o pojemności 2 litrów i o mocy 238 KM wykorzystuje doładowanie Bi-Turbo, dzięki któremu zoptymalizowano wielkość momentu obrotowego dostępnego w dolnym zakresie prędkości obrotowych, podwyższono kulturę pracy silnika i obniżono zużycie paliwa.
 • System hamowania po kolizjach, układ wspomagania kierownicy z funkcją omijania przeszkód i adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymywania i ruszania oraz asystentem utrzymywania na pasie ruchu otwierają kompleksowy pakiet najnowszych rozwiązań technicznych.
 • System SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym zapewnia łączność ze światem w czasie podróży. Dostępny jest również 1000-watowy system audio B&O PLAY oraz funkcja bezprzewodowego ładowania telefonu.
 • Usportowiony Edge ST-Line zapewnia styl inspirowany samochodami Ford Performance, w tym 20-calowe obręcze kół, malowane na kolor nadwozia dodatkowe elementy, sportowe zawieszenie kół i system Ford Intelligent All Wheel Drive.

 

Nowy Ford Edge oferuje kompleksową gamę rozwiązań technicznych wspomagających kierowcę, działających w oparciu o analizę sygnałów dostarczanych przez kamery i czujniki, a zaprojektowanych tak, aby podróże były bardziej komfortowe i mniej stresujące, Systemy bezpieczeństwa zaprojektowano tak, by pomagały kierowcom w unikaniu, lub przynajmniej w łagodzeniu skutków kolizji. Należą do nich debiutujące w Europie systemy hamowania po kolizjach, wspomagania kierownicy z funkcją omijania przeszkód, a także adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymywania i ruszania oraz utrzymywania samochodu na pasie ruchu.

Nowy Edge debiutuje także w Europie z nową, mocną i paliwooszczędną wersją Bi-Turbo 2-litrowego silnika wysokoprężnego EcoBlue, połączonego z nową, ośmiobiegową automatyczną przekładnią, zapewniającą bezstresowe podróżowanie.

 

Inteligentny SUV w inteligentnym świecie

Z nowym Fordem Edge debiutują trzy nowe systemy wspomagania kierowcy, których Ford jeszcze nie oferował w Europie:

 • System hamowania po kolizji.
 • Układ wspomagania kierownicy z funkcją omijania przeszkód.
 • Adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymywania i ruszania oraz utrzymywania samochodu na pasie ruchu.

 

Osiągi wyrafinowanej mocy

Nowy Edge wykorzystuje najnowsze rozwiązania Forda w układach napędowych, by zapewnić niezrównane osiągi przy jak najniższym zużyciu paliwa i emisji CO2.*Nowy dwulitrowy wysokoprężny silnik EcoBlue z doładowaniem Bi-Turbo zapewnia moc, moment obrotowy i właściwości jezdne typowe dla samochodów z silnikami o większej pojemności, a jednocześnie jego zużycie paliwa i niska emisja CO2 są typowe dla silników o mniejszej pojemności skokowej.Po wprowadzeniu po raz pierwszy do silnika wysokoprężnego EcoBlue zaawansowanego systemu doładowania Bi-Turbo, nowa konfiguracja silnika zachowała zaawansowaną technologię wtrysku paliwa i niskotarciową architekturę EcoBlue, co pomogło spełnić rygorystyczne wymogi normy emisji spalin Euro 6.

Wyposażony standardowo w system Auto Start-Stop, 2-litrowy silnik EcoBlue przeznaczony dla Forda Edge oferowany jest także w wersjach:

 • 190 KM w połączeniu z 6-biegową przekładnią manualną oraz z układem napędowym Ford Intelligent All Wheel Drive;
 • 150 KM w połączeniu z nową 8-biegową przekładnią automatyczną Quick Shift i napędem przedniej osi. 

Nowa 8-biegowa przekładnia automatyczna Forda została zaprojektowana, by jeszcze skuteczniej zoptymalizować zużycie paliwa i zapewnić dynamiczną jazdę oraz płynną i szybką zmianę biegów. Przekładnia dostrojona do wymagań europejskich kierowców otrzymała następujące rozwiązania:

 • Adaptacyjny system zmiany przełożeń, który ocenia indywidualny styl jazdy, by dostosować do niego momenty zmiany biegów. System może identyfikować nachylenia wzniesień i zjazdów oraz szybkie pokonywanie zakrętów i odpowiednio dostosowywać zmiany biegów, aby zapewnić bardziej stabilną, przyjemną i wyrafinowaną jazdę;
 • Adaptacyjny system kontroli płynności zmiany przełożeń, który ocenia informacje o pojeździe i warunkach jazdy, by dostosować ustawienia ciśnienia sprzęgła w celu zapewnienia odpowiednio szybkiej i płynnej zmiany biegów. Rozwiązanie to może również dostosować płynność zmiany biegów do stylu jazdy.

 

Usportowiona wersja Edge ST-Line

Seria modeli ST-Line Forda została zaprojektowana z myślą o klientach, którzy poszukują sportowego wizerunku inspirowanego samochodami Ford Performance i biorą pod uwagę mocne opcje układu napędowego.

Nowy Edge ST-Line oferuje odważne i dynamiczne akcenty stylistyczne nadwozia i wnętrza, które obejmują: 

 • Dolne części drzwi w kolorze nadwozia, spojler i nakładki progowe w kolorze nadwozia, przednia górna kratka wlotu powietrza z unikalnym czarnym wykończeniem poziomych listew i obramowania;
 • Standardowe 20-calowe i opcjonalnie 21-calowe, malowane, aluminiowe obręcze kół premium;
 • Podwójne chromowane końcówki układu wydechowego;
 • Fotele pokryte częściowo perforowaną skórą Miko®-Dinamica z 10-kierunkową elektryczną regulacją ustawień przednich foteli;
 • Kierownica i dźwignia zmiany biegów obszyte perforowaną skórą z czerwonymi przeszyciami w samochodach z manualną przekładnią;
 • Aluminiowe sportowe pedały, czarna podsufitka i dywaniki welurowe premium.

 

Połączone ze światem, komfortowe wnętrze:

W Fordzie Edge dostępne jest bezprzewodowe ładowanie telefonu, a oferowany w standardzie system komunikacji i rozrywki Ford SYNC 3 kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto™ umożliwia kierowcy kontrolowanie podłączonych smartfonów, systemu audio, nawigacji i klimatyzacji za pomocą poleceń głosowych i 8-calowego kolorowego ekranu dotykowego.

Klienci mogą dalej wzbogacić dostępne wrażenia dźwiękowe dzięki nowemu systemowi audio B&O PLAY klasy premium, który został specjalnie dostrojony do charakterystyki wnętrza modelu Edge. System wykorzystuje 10-kanałowy cyfrowy procesor dźwięku do sterowania i korygowania dźwięku z każdego głośnika, zapewniając równomierny rozkład dźwięku w całym wnętrzu. Opcja dźwięku surround zapewnia jeszcze więcej przestrzennych wrażeń muzycznych.