Mustang Mach-E kobiecym samochodem roku 2022

Co dwie minuty kolejny Ranger zjeżdża z linii produkcyjnej w fabryce Ford Silverton. Auto trafia następnie do dilerów i klientów na ponad 100 rynkach na całym świecie. Utrzymanie najwyższej jakości produkcji jest tutaj priorytetem.
Pracownicy Forda na poszczególnych etapach produkcji Rangera dokładają wszelkich starań, aby każdy egzemplarz spełniał najsurowsze światowe standardy jakości marki. Poza tym dedykowany zespół wyspecjalizowanych audytorów jakości w zakładowym centrum oceny pojazdów (VEC – Vehicle Evaluation Centre) koncentruje się na rygorystycznym monitorowaniu każdego etapu procesu produkcyjnego i upewnianiu się, że same procesy kontroli jakości są stale aktualizowane.
Każdego dnia Rangery są losowo wybierane na linii produkcyjnej i wysyłane do szczegółowej kontroli jakości.Typowy dzień pracy w VEC wygląda zawsze tak samo: audytorzy analizują losowo wybrane egzemplarze z danego dnia produkcyjnego, przeprowadzając serię rygorystycznych testów, pomiarów i kontroli, aby upewnić się, że każdy z nich spełnia, a nawet przekracza rygorystyczne standardy jakości Forda.
Audytorzy VEC, którzy mają średnio 10-letnie doświadczenie w swojej roli, nadzorują siedem specjalnie zaprojektowanych audytów – najtrudniejszych i najbardziej wymagających testów. Testy te obejmują:
– W Fordzie to klienci, i ich zdanie o naszych samochodach, są najważniejsi. Naszym celem jest oferowanie najwyższej jakości produktów, a model Ranger musi dodatkowo znosić ponadprzeciętne obciążenia i wymagającą eksploatację. To dzięki m.in. rygorystycznym kontrolom, model ten cieszy się takim uznaniem również wśród polskich klientów – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska.