Ford Connected Car

12.10.2021

Ford pomaga w odzyskaniu skradzionych pojazdów wyposażonych w systemy łączności Connected Car.

Ford wprowadza w pełni zintegrowaną usługę odzyskiwania skradzionego pojazdu, której celem jest zapobieganie takim przestępstwom lub ograniczanie ich skutków.

Usługa dotycząca skradzionych pojazdów, działająca za pośrednictwem aplikacji FordPass, 2 wysyła powiadomienie na smartfon właściciela pojazdu w przypadku wykrycia próby kradzieży. Aplikacja prowadzi użytkownika przez proces zgłaszania zdarzenia policji i zapewnia 24 godzinne wsparcie na wezwanie telefoniczne, w tym śledzenie pojazdu. Usługi dotyczące skradzionych pojazdów bazują na funkcjonalności SecuriAlert  i wysyłają alert do smartfona użytkownika za pomocą FordPass Connect.

- Nikt nie lubi myśleć o konsekwencjach kradzieży swojego pojazdu. Usługi dla właścicieli skradzionych pojazdów zapewniają podwyższony poziom wykrywania prób kradzieży i wsparcie na wezwanie telefoniczne, co powinno pomóc policji w śledzeniu i lokalizowaniu pojazdu, zwiększając prawdopodobieństwo jego odzyskania i wspierając naszych klientów, gdyby doszło do tak przykrej sytuacji - powiedział Charles Nolan, kierownik ds. rozwiązań łączności dla klientów indywidualnych w Ford Enterprise Connectivity.


W latach 2009-2018 w całej UE kradzionych było ponad 500 000 pojazdów rocznie,  a w Wielkiej Brytanii w tym okresie większość skradzionych pojazdów nigdy nie została odzyskana, co pogłębiało zarówno emocjonalny, jak i finansowy stres u ofiar kradzieży.

Usługi dla właścicieli skradzionych pojazdów, dostępne początkowo w nowym Mustangu Mach-E GT, a nieco później w innych modelach Forda, są częścią pakietu subskrypcyjnego Ford Secure, który będzie bezpłatny w okresie próbnym w pojazdach kompatybilnych technicznie z nową usługą. Usługa została udostępniona w tym roku w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii, natomias w 2022 roku będzie oferowana w całej Europie.

W razie potrzeby - pomoc na telefoniczne wezwanietrong
Jeżeli właściciel otrzyma za pośrednictwem aplikacji FordPass powiadomienie o nieuprawnionym lub nieoczekiwanym dostępie do samochodu, wystarczy jedno dotknięcie ikony w aplikacji FordPass, aby zgłosić kradzież pojazdu i przeprowadzić właściciela przez proces zabezpieczenia i odzyskania pojazdu przez policję.

Najpierw aplikacja FordPass wyszukuje numer telefonu lokalnej komendy policji na podstawie aktualnej lokalizacji właściciela, umożliwiając mu zgłoszenie kradzieży pojazdu i uzyskanie numeru referencyjnego zgłoszenia przestępstwa. Aplikacja zapewnia również poręczne pole tekstowe, w którym można wpisać ten numer i inne ważne informacje, automatycznie zapisując je w celu późniejszego wykorzystania.

Aplikacja FordPass umożliwia właścicielowi pojazdu nawiązanie połączenia z centrum obsługi skradzionych pojazdów Stolen Vehicle Services w celu podania numeru referencyjnego zgłoszenia przestępstwa oraz innych ważnych informacji. Działając w trybie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, centrum telefoniczne Stolen Vehicle Services zdalnie włącza „tryb kradzieży”, w którym niektóre funkcje pojazdu są wyłączane w bezpieczny sposób, aby ułatwić śledzenie pojazdu i jego odzyskanie przez policję.

Zwiększona wykrywalność
System jest aktywowany przez kierowcę za pośrednictwem aplikacji FordPass na smartfony i konta w serwisie Forda, a oprócz zdarzeń wykrywanych przez SecuriAlert, wykorzystuje czujniki pojazdu do wykrywania szeregu zdarzeń, które mogą wskazywać na kradzież pojazdu. Zdarzenia te mogą obejmować reset główny - próbę dezaktywacji systemu FordPass Connect oraz niespójność lokalizacji, gdy po włączeniu zapłonu współrzędne położenia pojazdu różnią się od współrzędnych z chwili ostatniego wyłączenia zapłonu.

Jeśli jeden z czujników zostanie wzbudzony, na smartfon właściciela zostanie wysłane powiadomienie informujące o potencjalnej kradzieży. Aplikacja FordPass pokazuje ostatni status pojazdu, aby pomóc właścicielowi ustalić, czy pojazd został przetransportowany lub czy próbowano dostać się do niego bez jego wiedzy, a także daje możliwość anulowania działań w przypadku fałszywego alarmu. Dodatkowy monitoring i ochrona oznaczają, że usługi Stolen Vehicle Services uzyskały w klasyfikacji systemów zabezpieczeń Thatcham kategorię S7.

Skomunikowani z przyszłością
związane ze skradzionymi pojazdami to kolejny krok w pakiecie usług łącznościowych Forda, które oferują większą funkcjonalność i ułatwiają życie użytkownikom, a wszystko to dzięki systemowi FordPass Connect.

Pojazdy Forda wyposażone w system SYNC 4 są objęte bezpłatną subskrypcją próbną usługi Ford Secure, która obejmuje usługi związane ze skradzionymi pojazdami i zostanie wzbogacona o nowe funkcje, takie jak alerty lokalizacyjne, czyli możliwość wytyczenia wybranych przez użytkownika granic i otrzymywania powiadomień w przypadku, gdy pojazd opuści wyznaczony obszar, co daje dodatkową pewność, że pojazd znajduje się tam, gdzie powinien, a także alerty sąsiedzkie, to jest powiadomienia od innych pojazdów chronionych przez SecuriAlert w Twojej okolicy, które mogą z wyprzedzeniem ostrzegać o przestępcach działających w pobliżu. Usługi te zostaną wprowadzone w formie bezprzewodowych aktualizacji Power-Up w późniejszym terminie.

Masz dodatkowe pytania? - Skontaktuj się z namiDowiedz się więcej o  Samochodach elektrycznych i hybrydowych


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  SERWIS

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski
Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od GołębiewskiOpinie