Mustang Mach-E przejechał 807,2 km na jednym ładowaniu

25.10.2021

Duet norweskich ekspertów od eco-drivingu przejechał elektrycznym Mustangiem Mach-E 807,2 kilometra (ponad 500 mil) bez jednego postoju na ładowanie. Na trasie prowadzącej z Trondheim na północy Norwegii do Kristiansand na południu, musieli pokonać obszar górzysty, natrafili na ujemne temperatury, a nawet spędzili pięć godzin w korku, który utworzył się po poważnym wypadku.

Kierowcy jechali tylnonapędową wersją Mustanga Mach-E, którego zakładany elektryczny zasięg wynosi do 610 kilometrów¹. W swojej podróży dodali do tego wyniku niemal 200 km. To o ok. 32% więcej niż przewidują dane fabryczne.

Henrik Borchgrevink i Knut Wilthil już wcześniej pokonywali imponujące dystanse Mondeo, Fiestą czy Focusem. Ustanowili też rekord świata przejeżdżając ponad 300-konnym Mustangiem 1 249 kilometrów (776 mil) na jednym baku paliwa. Przemierzyli także bez dodatkowego tankowania aż 1 616 km Rangerem.

Po swoim ostatnim triumfie doświadczeni w eco-drivingu Norwegowie mają cenne rady dla tych kierowców, którzy chcą spróbować „jazdy o kropelce” samochodem elektrycznym lub z konwencjonalnym napędem.

– Prowadźcie płynnie i patrzcie daleko w przód, by móc zaplanować manewry i uniknąć pełnego zatrzymania. Żeby dojechać jak najdalej, trzeba także ograniczyć prędkość, przyspieszać płynnie, ale jednocześnie nie za wolno osiągać założoną prędkość podróżowania – powiedział Knut Wilthil.

Wideo z ich podróży można znaleźć pod tym adresem:

Skontaktuj się z namiSprawdź model Ford Mustang Mach-E


¹ Deklarowane zużycie paliwa/energii, emisja CO2 i zasięg elektryczny są mierzone w zgodzie z wymogami technicznymi i specyfikacją europejskich rozporządzeń (EC) 715/2007 i (EC) 692/2008 po ostatnich poprawkach. Zużycie paliwa/energii, emisja CO2 są określane dla wariantu samochodu, a nie jego egzemplarza. Przyjęta standardowa procedura testowa umożliwia porównanie pomiędzy różnymi typami samochodów i różnych producentów. Poza wydajnością paliwową samochodu zachowanie kierowcy, a także inne pozatechniczne czynniki odgrywają rolę w określeniu zużycia paliwa/energii, emisji CO2 i zasięgu elektrycznego. Dwutlenek węgla jest głównym gazem cieplarnianym odpowiadającym za globalne ocieplenie. Od 1 września 2017 roku określone nowe pojazdy otrzymują homologację przy wykorzystaniu World Harmonised Light Vehicle Test Procedure (WLTP) zgodnej z (EU) 2017/1151 wraz z ostatnimi poprawkami, która jest nową, bardziej realistyczną procedurą testową do mierzenia zużycia paliwa i emisji CO2. Od pierwszego września 2018 r. procedura WLTP rozpoczęła zastępować New European Drive Cycle (NEDC), procedurę testową wychodzącą z użycia. W fazie wygaszania NEDC zużycie paliwa i emisja CO2 wg WLTP są przeliczane z powrotem na NEDC. Będą się pojawiać rozbieżności w porównaniu z poprzednimi danymi dotyczącymi zużycia paliwa i emisji CO2, ponieważ część elementów testów została zmodyfikowana, tzn. ten sam samochód może mieć różne spalanie i emisję CO2.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  SERWIS

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski
Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od GołębiewskiOpinie