W pełni elektryczny Ford Mustang Mach-E osiąga 5-gwiazdkową ocenę

09.11.2021

Ford Mustang Mach-E dodał do coraz dłuższej listy nagród i wyróżnień doskonałą, podwójną ocenę 5-gwiazdkową z instytutów Euro NCAP i Green NCAP. 

Nowy, w pełni elektryczny SUV Forda otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w klasyfikacji zarówno niezależnego instytutu badającego bezpieczeństwo pojazdów, jak i niezależnej inicjatywy, promującej rozwój ekologicznych, energooszczędnych samochodów.

W rygorystycznych testach zderzeniowych Mustang Mach-E uzyskał wynik 92% w kategorii ochrony dorosłych i 86% w kategorii ochrony dzieci.

Dostępne w standardzie zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, w tym inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i centrowaniem samochodu na pasie ruchu, układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją autonomicznego hamowania na skrzyżowaniu oraz system utrzymywania pasa ruchu z funkcją wykrywania obiektów w martwym polu lusterek, przyczyniły się również do uzyskania maksymalnej oceny z zakresu bezpieczeństwa. SUV otrzymał komplet punktów za systemy asystujące w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu.Mustang Mach-E, wykorzystujący w pełni elektryczny, bezemisyjny układ napędowy, oferujący zasięg do 610 km (WLTP), uzyskał pełne noty również od Green NCAP w testach wpływu na czystość powietrza atmosferycznego i emisji gazów cieplarnianych.

Uzyskany wynik 94% za oszczędne gospodarowanie energią obejmuje pełne oceny testów laboratoryjnych przeprowadzanych w zimnych i ciepłych warunkach.

- Mustang Mach-E został opracowany od podstaw jako pojazd w pełni elektryczny, dzięki czemu mogliśmy wdrożyć nasze bezkompromisowe standardy bezpieczeństwa w każdym najdrobniejszym elemencie zupełnie nowej konstrukcji - powiedział Stuart Southgate, dyrektor ds. inżynierii bezpieczeństwa, Ford of Europe. - W efekcie, klienci mogą być pewni, że prowadzą pojazd, który zadba o nich w takim samym stopniu, jak o środowisko - dodał Southgate.


Wysokie oceny od Euro NCAP i Green NCAP dołączają do listy ponad 20 wyróżnień Mustanga Mach-E, które model ten zdobył na całym świecie – począwszy od nagrody iF DESIGN AWARD za integrację głośników B&O Sound System, aż po nagrodę Connected Car Manufacturer Award w konkursie Automobile Awards by MOTUL za system SYNC nowej generacji.

Mustang Mach-E jest jednym z sześciu modeli Forda oferujących zelektryfikowane układy napędowe, które uzyskały maksymalną ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP na poziomie 5 gwiazdek. Kolejnymi są: Ford Puma, Kuga (w tym Kuga Plug-In Hybrid i Kuga Hybrid), Explorer Plug-In Hybrid, Focus i Fiesta.

Ford Mustang Mach-E – Testy zderzeniowe i bezpieczeństwa - 2021

Masz dodatkowe pytania? - Skontaktuj się z namiAktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  SERWIS

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski
Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od GołębiewskiOpinie