Mustang Mach-E kobiecym samochodem roku 2022

25.04.2022

Do licznych otrzymanych już nagród i wyróżnień, Mustang Mach-E dodał właśnie tytuł Kobiecego Światowego Samochodu Roku w kategorii dużych aut. To pokazuje, że innowacyjne podejście zastosowane przy projektowaniu pierwszego całkowicie elektrycznego pojazdu marki Ford, jest kluczem do sukcesu w branży, w której potrzebne jest nie tylko nieszablonowe myślenie, ale przede wszystkim konkretne plany elektryfikacji. W ramach tej strategii Ford przeznaczy do 2025 roku ponad 30 miliardów dolarów na elektryfikację swoich modeli.

Nagroda Women’s World Car of the Year (WWCOTY) to jedyna międzynarodowa nagroda przyznawana wyłącznie przez dziennikarki pracujące w branży motoryzacyjnej. Samochody rywalizują w sześciu kategoriach i oceniane są pod kątem bezpieczeństwa, właściwości jezdnych, komfortu, innowacyjnych technologii, atrakcyjności projektu, wydajności, wpływu na środowisko i stosunku jakości do ceny.

W tym roku wybierano auta w następujących kategoriach: samochód miejski, rodzinny SUV, duży samochód, duży SUV, samochód sportowy oraz samochód z napędem 4×4. W konkursie wzięło udział 65 modeli, które debiutowały na rynku między 1 stycznia a 31 grudnia 2021 roku.– Z dumą obserwujemy, że praca, którą wykonujemy w Cuautitlán w Meksyku, pozwoliła firmie Ford być liderem w erze elektryfikacji, która zmienia podejście do mobilności na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, widząc wyniki konkursu na Kobiecy Światowy Samochód Roku, ale także jesteśmy całkowicie pewni jakości, technologii, wydajności oraz projektu, które kolejny raz stawiają Mustanga Mach-E na szczycie – dodał Marcos Madrid, kierownik fabryki Ford Cuautitlán.


Mustang Mach-E doceniany także w Polsce

Także w Polsce innowacyjny Ford Mustang Mach-E cieszy się niezwykłą popularnością. W ostatnich tygodniach model ten zdobył główną nagrodę w najbardziej cenionej kategorii plebiscytu Auto Lider 2022 – Premiera motoryzacyjna, a także w kategorii Crossover/SUV klasy średniej. To konkurs organizowany przez wydawcę magazynów „Motor” oraz „Auto Moto”, a także serwisu magazynauto.pl.

To kolejne nagrody dla pierwszego, całkowicie elektrycznego SUV-a Forda. Wcześniej Mustang Mach-E okazał się najlepszy w głównej kategorii plebiscytu The Best Of Moto 2021 organizowanego przez wydawcę serwisu moto.pl, a także zdobył tytuł Samochodu Roku w plebiscycie Car Of The Year Polska 2022. W tym drugim konkursie decyzję podejmuje grono doświadczonych dziennikarzy zawodowo zajmujących się testowaniem samochodów i pochodzących z różnych mediów. Dzięki temu konkurs jest w pełni niezależny.Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  SERWIS

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski
Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od GołębiewskiOpinie