Ford Transit Custom i Tourneo Custom w wersjach Active&Trail

14.10.2020

Ostatnio pisaliśmy o nowym pięciotonowym Ford Transit o większej ładowności. Przeczytaj tekst tutaj:

Więcej informacji o Nowym Ford Transit


Dzisiaj przedstawiamy więcej informacji o Ford Transit Custom i Tourneo Custom w wersjach Active & Train.

Nowe, wytrzymałe i przystosowane do trudnych warunków drogowych warianty Trail i Active można już zamawiać w salonach sprzedaży Forda.

Nowe warianty Transit Trail i Transit Custom Trail zostały zaprojektowane specjalnie do pracy w trudniejszych warunkach, ze skuteczniejszą trakcją kół dzięki nowemu mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu (mLSD) w samochodach z napędem na przednie koła w modelach Transit i Transit Custom lub dzięki zastosowaniu inteligentnego napędu na wszystkie koła (AWD) w modelu Transit.


Nowe modele oferują solidny, odświeżony wygląd i zwiększone możliwości służenia właścicielom i klientom firmowym, których praca wymaga podróżowania w trudnym terenie, z dala od zwykłych dróg.


Wybór układów napędowych pozwala na zapewnienie lepszej przyczepności kół w trudnych warunkach. Modele Transit i Transit Custom Trail z napędem na przednie koła są standardowo wyposażone w mLSD. Transit Trail jest dostępny również z inteligentnym napędem na wszystkie koła, który gwarantuje pewniejszą jazdę w trudniejszych warunkach terenowych i pogodowych.


Opracowany we współpracy ze specjalistami od układów napędowych z firmy Quaife system mLSD automatycznie przenosi w warunkach słabej przyczepności moment obrotowy silnika na koło o największej przyczepności, umożliwiając kierowcom Transita Trail i Transita Customa Trail sprawniejsze pokonywanie nieutwardzonych odcinków, żwirowych dróg, nierównych i trudnych nawierzchni.


System elektronicznej kontroli stabilności pojazdu został również ponownie skalibrowany w celu zharmonizowania go z systemem mLSD. Ten sam, zaawansowany mechanizm różnicowy został wcześniej wykorzystany do poprawy przenoszenia napędu i właściwości jezdnych modeli Ford Performance: Focusa RS, Fiesty ST i Focusa ST. Nie ma on wpływu na emisję CO2 ani zużycie paliwa. 


Firmy działające w trudniejszych warunkach mogą wybrać Transita Trail . z inteligentnym napędem na wszystkie koła. Oparty na standardowym Transicie z napędem na tylne koła, wariant AWD zachowuje standardową pojemność ładunkową i wysokość przestrzeni ładunkowej, zapewniając maksymalną efektywność samochodu. 


Transit Custom Trail jest dostępny w wielu wersjach nadwoziowych o masie całkowitej od 3000 kg do 3400 kg, w tym jako furgon, furgon z podwójną kabiną (brygadowy) i 9 miejscowe kombi w dwóch różnych rozstawach osi. 


Ponadto, wybrane modele Transit Trail oferują korzyści w zakresie wydajności zelektryfikowanych układów napędowych. System mild hybrid z instalacją 48 V odzyskuje energię podczas zwalniania, przechowuje ją w akumulatorze 48 V i wykorzystuje do wspomagania silnika spalinowego, obniżając zużycie paliwa. 


Warianty Active wyróżniają się nadwoziem inspirowanym stylem SUV, na który składają się:

 • Wyjątkowe, 17 calowe aluminiowe felgi, 
 • Charakterystyczny wlot powietrza w stylistyce Active, 
 • Dodatkowe nakładki ochronne na nadkolach, 
 • Oznaczenie Active, 
 • Standardowe relingi dachowe


Nowe modele Trail i Active korzystają również ze znaczących ulepszeń wprowadzonych w 2019 roku w seriach Transit, Transit Custom i Tourneo Custom, z bardziej oszczędnym 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue lub EcoBlue Hybrid z układem mild hybrid, a także z udoskonalonych funkcji łączności systemu informacji i rozrywki, z prostszego zarządzania pojazdem i z jego podwyższonej wszechstronności.


W standardzie znalazł się też modem pokładowy FordPass Connect1, umożliwiający korzystanie z łączności Wi-Fi z możliwością obsługi do 10 urządzeń. Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają również małym klientom biznesowym i właścicielom pojazdów na zdalne zadbanie o bezpieczeństwo i efektywność eksploatacji za pomocą smartfona poprzez aplikację FordPass Pro, lub klientom prywatnym poprzez aplikację FordPass.


Zobacz broszury dotyczące Ford Transit Custom i Tourneo Custom w wersjach Active & Trail:Rodzina Transita odegrała w ubiegłym roku znaczącą rolę w osiągnięciu przez Forda piąty rok z rzędu pozycji najpopularniejszej marki pojazdów użytkowych w Europie.


Napisz do nas

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  SERWIS

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski
Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od GołębiewskiOpinie