Oto amerykańska ciężarówka przyszłości: w pełni elektryczny Ford F-150 Lightning

21.05.2021

Amerykańska ciężarówka przyszłości już jest. F-150 Lightning to najinteligentniejszy i najbardziej innowacyjny samochód użytkowy, jaki Ford kiedykolwiek zbudował. Od niemal natychmiastowego momentu obrotowego, po inteligentne holowanie, bezproblemową łączność z aktualizacjami OTA, a także możliwość zasilania energią całego domu i największy cyfrowy ekran. F-150 Lightning to wyjątkowe doświadczenia z jazdy.

 • Ford F-150 – filar samochodów użytkowych marki


  Niesamowicie szybki, cichy i płynny, F-150 Lightning zapewnia kierowcom absolutnie nowe wrażenia i to w cenie początkowej, porównywalnej z dzisiejszymi podobnie skonfigurowanymi ciężarówkami F-150. Platforma elektryczna otwiera również nowe możliwości – takie jak choćby wystarczająca ilość energii do zasilania całego domu, ogromny, zamykany przedni bagażnik oraz zapas przestrzeni ładunkowej. Ford dodatkowo wdroży standardowe, bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania – zwane Ford Power-Ups – w celu ulepszenia technologii, co umożliwi dodawanie nowych funkcji i naprawienie ewentualnych problemów bez konieczności odwiedzania dilera.


 • Inteligentny, połączony – i lepszy z upływem czasu


  Wyposażony w inteligentne funkcje, F-150 Lightning uosabia sposób, w jaki Ford łączy zaawansowane technologie cyfrowe ze sprawdzoną wiedzą inżynieryjną, aby stworzyć samochód użytkowy, który jest inteligentniejszy i bardziej produktywny. Jako część dostępnej technologii Ford Co-Pilot360™, BlueCruise umożliwia prawdziwą jazdę bez użycia rąk po ponad 160 000 km wstępnie zakwalifikowanych autostrad w USA i Kanadzie – z większą liczbą niebieskich stref bez użycia rąk w przyszłości.


 • Rewolucyjna moc w domu


  Wraz z F-150 Lightning debiutuje Ford Intelligent Backup Power, zamieniający samochód w źródło energii dla gospodarstwa domowego. Dzięki zdolności do odprowadzania 9,6 kW mocy, inteligentny system zasilania awaryjnego Forda, jest w stanie utrzymać włączone światła podczas awarii energetycznej w domu, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo, zasilając choćby urządzenia AGD, systemy zabezpieczające i nie tylko.Dzięki inteligentnemu zasilaniu awaryjnemu Forda, włączanemu przez 80-amperową stację ładującą Ford Charge Pro i system zarządzania domem, F-150 Lightning automatycznie włącza się, aby zaopatrywać dom w energię np. podczas awarii prądu. Po przywróceniu zasilania system automatycznie wraca do ładowania akumulatora w aucie. Opierając się na średnim zużyciu 30 kWh dziennie, F-150 Lightning z akumulatorem o zwiększonym zasięgu zapewnia pełne zasilanie w domu do trzech dni lub nawet do 10 dni, jeśli moc jest odpowiednio racjonowana.


 • Pozostań podłączony na drodze


  Możliwości zasilania nie ograniczają się jedynie do gospodarstwa domowego. Dzięki ulepszonemu Pro Power Onboard klienci mogą korzystać z wbudowanych gniazdek elektrycznych do bezpośredniego zasilania różnorodnych narzędzi, elektroniki i urządzeń poza domem. Standardowym wyposażeniem jest 2,4 kW mocy z opcją większej mocy, podczas gdy serie Lariat i Platinum są standardowo wyposażone w 9,6 kW mocy – kombinację do 2,4 kW dostępnej w bagażniku i do 7,2 kW w gniazdach w kabinie i przestrzeni ładunkowej.


 • Bagażnik z przodu
 • Bagażnik z przodu


  Pod maską znajduje się wszechstronny, zaawansowany technologicznie, wytrzymały kufer, oferujący dedykowaną przestrzeń do przechowywania, która jest bezpieczna, zamykana i łatwo dostępna dzięki zasilanemu systemowi otwierania i zamykania. Ten obszerny kufer ma pojemność 400 litrów i 180 kilogramów ładowności – wystarczy, aby pomieścić dwie torby podręczne i jedną pełnowymiarową walizkę bagażu rejestrowanego lub dwa komplety kijów golfowych.


 • Tord Tough
 • Solidność Ford Tough jest standardem


  F-150 Lightning przechodzi te same zawiłe testy Built Ford Tough, co wszystkie ciężarówki z serii F. Korpus ze stopu aluminium klasy wojskowej i ulepszona rama wspierają zaawansowany akumulator, a niezależne tylne zawieszenie serii F oraz nisko położony środek ciężkości pomagają poprawić izolację od drogi, zapewniają bardziej stabilną jazdę i zmniejszają przechyły nadwozia – przy jednoczesnym zachowaniu trwałości i niezawodność oczekiwanej od F-150.


 • Jazda elektryczna jest prosta!


  Ford jest jedynym producentem samochodów, który oferuje 80-amperową stację jako standardowe wyposażenie, ułatwiającą klientom ładowanie ciężarówki o zwiększonym zasięgu w domu. Ten system wykorzystuje jedyny w branży podwójny pokładowy system ładowania w ciężarówce elektrycznej w celu jeszcze szybszego uzupełniania energii z gniazdka domowego. Dzięki temu F-150 Lightning zwiększa średni zasięg o 48 kilometrów na godzinę ładowania, w pełni ładując ciężarówkę o zwiększonym zasięgu od 15% do 100% w około osiem godzin.


 • Charakterystyczny, zaawansowany technologicznie projekt


  F-150 Lightning to niezaprzeczalnie ciężarówka z serii F. Opierając się na sile istniejącego DNA projektowego F-150, Ford stworzył samochód, który uosabia wytrzymałość, który kochają ludzie, dodając jednocześnie wyraźnie nowoczesny, zaawansowany technologicznie styl. Kluczowe elementy obejmują dostępne charakterystyczne paski świetlne LED, które biegną z przodu i z tyłu, a także trzy nowe projekty grilla, które nadają odważny wygląd znajomej masce, zachowując jednocześnie autentyczność Built Ford Tough. • Produkowany w Ameryce F-150 Lightning jest flagowym modelem najnowocześniejszego centrum pojazdów elektrycznych Rouge – które będzie symbolem polityki bez odpadów. Ford zainwestuje 700 milionów dolarów w zabytkowy kompleks Rouge, dodając 500 nowych miejsc pracy i wykorzystując zaawansowaną, zrównoważoną technologię produkcji, aby zbudować ciężarówkę w ramach zobowiązania do neutralizacji emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.


Wraz z pojawieniem się wiosną 2022 roku F-150 Lightning będzie dostępny w czterech seriach i z opcją dwóch akumulatorów u ponad 2300 autoryzowanych dealerów Forda w całym kraju, z opcją dla klientów flotowych na dostęp do pełnego ekosystemu połączonych danych i usług telematycznych Forda za pośrednictwem Ford Commercial Solutions.

Aby zarezerwować miejsce w kolejce na F150 Lightning należy wpłacić 100$ depozytu.

Skontaktuj się z nami

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.09.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.09.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.09.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski
Pokaż najnowsze promocje Gołębiewski

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od GołębiewskiOpinie